Zastosowanie płytek kwarcytowych w domu

Zastosowanie płytek kwarcytowych w domu

Coraz większa grupa osób decyduje się w dzisiejszych czasach na inwestycję w płytki kwarcytowe, które wykonane są ze specjalnej odmiany kamienia. W domach mogą być one zastosowane głównie w celach dekoracyjnych, ponieważ jest to jedna z najlepszych odmian kamienia dekoracyjnego, która jest obecnie dostępna na rynku. Bardzo ważne jest to, że kwarcyt dostępny jest w bogatej palecie kolorów, a więc bez problemów można taki kamień zastosować we wnętrzu swojego mieszkania, dopasowując go np. do mebli, czy też koloru ścian. Oprócz tego posiada on zastosowanie estetyczne, ponieważ ma on niepowtarzalny kształt oraz szklistą powierzchnię, przez co rzuca się w oczy na każdym kroku. W ten sposób można zdecydowanie ożywić swoje mieszkanie, nadać mu blasku, dodać jasności i sprawić, że znajomi będą takimi projektami wykonanymi na ścianach zachwyceni.

Bogate właściwości użytkowe

Inwestowanie w płytki kwarcytowe to strzał w dziesiątkę, ponieważ posiadają one bogate właściwości użytkowe. Przede wszystkim warto nadmienić tutaj to, że są one bardzo odporne na uszkodzenia. Nawet uderzanie w nie ciężkimi przedmiotami nie spowoduje tego, że z płytkami stanie się coś złego, więc na pewno warto zdecydować się na ich zastosowanie we własnych domach. Dodatkowo są one twarde, ale też mało nasiąkliwe, co oznacza to, iż są też odporne na wilgotność. Z racji tego posiadają niezwykle długą żywotność, przez wiele lat mogą zadowalać potencjalnych klientów swoją niepowtarzalną strukturą i właściwościami dekoracyjnymi. Zastosować można je głównie w salonach, gdzie prezentują się najlepiej, ale ciekawym rozwiązaniem może być również umieszczenie ich w sypialni. Warto też wspomnieć o tym, że takie płytki są odporne na plamy oraz zabrudzenia, więc nie trzeba będzie ich co chwilę czyścić, cały czas będą prezentować się optymalnie na ścianach.

Zdolność do pochłaniania wody

Taki kamień dekoracyjny jest współcześnie bardzo szeroko wykorzystywany, nie tylko w salonach oraz sypialniach, ale też w łazienkach, łaźniach, a nawet w gabinetach SPA. Dzieje się tak dlatego, że płytki kwarcytowe mają zdolność do pochłaniania niewielkiej ilości wody, co oznacza, że są bardzo odporne na wilgoć, dlatego w takich miejscach spisują się doskonale. Nic złego się z nimi nie stanie, nawet wtedy, gdy podczas kąpieli ochlapie się ścianę w łazience, która wykonana jest z takich właśnie płytek. Z racji tego warto przekonać się do takich inwestycji domowych, które mogą odmienić życie wielu ludzi na lepsze i sprawić, że ich dom będzie wyglądał atrakcyjniej.

Gdzie kupić płytki kwarcytowe?

  • Bank Kamienia Spółka z o.o. tel. 505 891 926, 791 502 092, e-mail: [email protected]cennik płytek kwarcytowych
  • Klink International Sp. z o.o.. ul. Walerego Sławka 17 / LOK. 2
  • KIMAR PRO AR, ul.Warszawska 164, Latchorzew, 05-082 Stare Babic
  • Serwis StonePlanet.pl
  • “Galeria Kamieni” Najder i Luc Spółka Jawna, ul. Wodna 8, 97-221 Rokiciny-Kolonia