Wrocław – jak znaleźć pracę swoich marzeń?

Wrocław – jak znaleźć pracę swoich marzeń?

Wrocławski rynek pracy obfituje w różnorodne oferty, dlatego niemal każdy może znaleźć tutaj zatrudnienie. W jaki sposób szukać we Wrocławiu pracy marzeń?

Portale z ogłoszeniami o pracę

Największą popularnością wśród osób poszukujących zatrudnienia cieszą się portale internetowe z ogłoszeniami o pracę np: HitPraca.pl. To tam pracodawcy najchętniej umieszczają oferty pracy, a dodatkowo mogą je przyporządkować do odpowiedniej branży, co znacznie ułatwia ich przeglądanie. Na portalach z ogłoszeniami o pracę codziennie pojawia się od kilku do nawet kilkudziesięciu nowych ofert – wszystko zależy od popularności danego portalu; warto zauważyć, że największą cieszą się te serwisy, na których można tylko i wyłącznie szukać pracy bądź pracownika. W zdecydowanej większości przypadków poszukujący pracy może wysłać swoją aplikację z poziomu strony, na której znajduje się dane ogłoszenie. Jest to wygodne rozwiązanie dla tych, którzy szukają zatrudnienia, ale też dla firm, gdyż pozwala w jednym miejscu zebrać wszystkie kandydatury.

Ogłoszenia w gazetach

Zagadnienie praca Wrocław można szukać również poprzez przeglądanie lokalnych gazet, a konkretnie rubryk z ogłoszeniami pracodawców. Bardzo często w prasie znajdują się oferty pracy sezonowej, na przykład w gastronomii bądź przy zbiorach. W ogłoszeniu podany jest adres mailowy, na który można wysłać swój życiorys bądź numer telefonu do pracodawcy. W gazetach bardzo często ogłaszają się firmy, które chcą w krótkim czasie pozyskać pracownika, bez wdrażania długiej procedury rekrutacyjnej.

Po pracę do urzędu

We Wrocławiu, jak i w każdym większym mieście, działa Urząd Pracy – instytucja w ostatnim czasie nieco zapomniana. Choć dziś pracy szukamy głównie w internecie, to niektórzy pracodawcy bardzo chętnie zgłaszają się właśnie do urzędu, który pośredniczy w znalezieniu odpowiedniego na dane stanowisko pracownika. Poszukiwania we wrocławskim Urzędzie Pracy powinny rozpocząć w szczególności osoby, które poszukują praktyki lub stażu. Firmy zgłaszają się bowiem do urzędu, aby móc otrzymać dotację, która pokryje wynagrodzenie stażysty, niemniej jednak umowa z nim musi zostać podpisana właśnie za pośrednictwem instytucji państwowej.

Portale społecznościowe

Pracę we Wrocławiu można znaleźć również poprzez regularne odwiedzanie portali społecznościowych. Firmy, a także osoby specjalizujące się w prowadzeniu rekrutacji, często traktują je jako dodatkowy kanał do komunikacji z osobami poszukującymi pracy. Dobrze jest zapisać się do dedykowanych grup, które skupiają w sobie osoby poszukujące pracy i pracodawców, którzy poszukując pracownika.