Usługi księgowe Kraków cennik

Usługi księgowe Kraków cennik

Jednym z mniej lubianych aspektów prowadzenia firmy jest zajmowanie się księgowością. Można jednak powierzyć to profesjonalistom. Dla kogoś, kto jest z Krakowa i chce się skupić na meritum swojego biznesu, poniżej informacje o kosztach.

Zlecenie prowadzenia księgowości innej firmie jest opłacalne. Ten czas, który trzeba by było na to przeznaczyć, można zagospodarować z większym pożytkiem. Warto jednak znać średnie ceny za takie usługi. Powoli to zlecić księgowość na korzystnych warunkach. Zagadnienie usługi księgowe Kraków cennik nie jest jedynym, jakie trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze oferty. Jest ono jednak bardzo ważne.

Cenniki biur rachunkowych z Krakowa

Ceny będą zależeć od tego, jaki wybrało się sposób rozliczania. Czy jest to ryczałt, księga przychodów i rozchodów, czy księgi handlowe, to ceny będą inne. Będą one różne bez względu, gdzie się zleci księgowość. Jednak przy każdym tym wyborze można skorzystać z tańszych i droższych usług. Najmniej zapłaci się za takie usługi przy ryczałcie. Koszt to od około 70 do 200 złotych. Łatwo znaleźć biuro rachunkowe, które zajmie się tym za nieco mniej niż 100 złotych. I to jest średni koszt wtedy. Usługi księgowe Kraków cennik i KPiR to podobne wartości. Ceny są nieco tylko wyższe. Średni koszt prowadzenia księgi przychodów i rozchodów to 100 do 150 zł miesięcznie.

Więcej zapłaci się za prowadzenie pełnej rachunkowości, czyli ksiąg handlowych. Tu rozrzut cenowy między różnymi ofertami jest największy. Koszt może wynosić 150 zł, ale także 500 złotych. Średnio zapłacić trzeba 300 zł miesięcznie. To dużo, ale też obroty firm, które rozliczają się w taki sposób, nie są małe.

Od czego zależy koszt usług księgowych

Podane kwoty dotyczą sytuacji, kiedy jest niewiele pozycji do księgowania. Porównując ze sobą różne oferty, trzeba wziąć pod uwagę tę ilość. Ma to wpływ na to, ile się zapłaci. Jeśli chodzi o samą księgowość, to jest to wszystko. Cenniki usług księgowych w Krakowie to z reguły tabelki, w których uwzględniono sposób rozliczania oraz ilość dokumentów. Koszt może być jednak wyższy, jeśli w ramach usług biura rachunkowego korzysta się z czegoś jeszcze. Można zlecić np. obsługę kadrowo-płacową pracownika. Wtedy koszt usług zwiększa się o około 25 do 50 zł miesięcznie za jedną zatrudnioną osobę.

Ceny usług uzależnione są od różnych czynników. Im więcej pracy ma biuro księgowe, tym są one wyższe. Jeśli prowadzi się niewielką firmę, to przy niedużych miesięcznych opłatach można powierzyć księgowość na zewnątrz.