Rzeczoznawca samochodowy Olsztyn

Rzeczoznawca samochodowy Olsztyn

Praca rzeczoznawcy samochodowego polega na wycenianiu aut na różne potrzeby. Tego typu usługa może być niezbędna podczas rejestracji w Polsce samochodu kupionego za granicą, albo wyceny szkody komunikacyjnej na potrzeby przedstawienia kosztorysu ubezpieczycielowi. Rzeczoznawcy samochodowi mogą pracować zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm oraz instytucji państwowych. W tej drugiej sytuacji zazwyczaj zatrudnia się rzeczoznawców biegłych. Praca rzeczoznawcy jest regulowana odpowiednimi przepisami, a rozpoczęcie tego typu działalności wiąże się z wieloma restrykcjami.

Rzeczoznawca samochodowy TB Ekspert – kiedy zgłosić się do rzeczoznawcy?

Klienci indywidualni mogą zgłosić się do specjalistów, z olsztyńskiej kancelarii odszkodowawczej – TB Ekspert. Między innymi może to być w konieczność niezależnej wyceny szkody komunikacyjnej do przedstawienia biegłym sądowym. Takie sytuacje zdarzają się często, gdy ubezpieczyciel zaniży szkodę w celu wypłacenia niższego odszkodowania. Wtedy jedyną drogą dochodzenia swoich racji jest udowodnienie poprzez niezależnego rzeczoznawcę, że ubezpieczyciel popełnić błąd w wycenie. Do takiej firmy można zgłosić się również w celu wycenienia pojazdów zabytkowych oraz przeprowadzenia symulacji i rekonstrukcji wypadków i kolizji w celu stworzenia materiału dowodowego dla sądu.

Rzeczoznawca samochodowy A. Olszewski – czym się zajmuje?

Firmy i specjaliści, tacy jak rzeczoznawca samochodowy A. Olszewski z Olsztyna zajmują się przygotowywaniem opinii dla sądu. W zakres pracy wchodzi stworzenie kompleksowej analizy, która ma za zadanie określić przyczynę kolizji lub wypadku, a najpierw zrekonstruować przebieg całego zdarzenia. Ponadto rzeczoznawca określa, w jakim stopniu dany uczestnik przyczynił się do zajścia całego zdarzenia. Po zrealizowaniu tych czynności ustala wartość pojazdu sprzed kolizji i wysokość szkód. Na tej podstawie określa się koszty i czas naprawy, co może być podstawą do określenia wysokości odszkodowania.

Certyfikowany rzeczoznawca samochodowy – zakres pracy

Eksperci, którzy są certyfikowanymi rzeczoznawcami samochodowymi z Olsztyna, zajmują się wyceną wartości pojazdów sprzed i po kolizji, a także wyceną i oceną techniczną samochodów sprawnych technicznie. Tego typu firmy mogą realizować wyceny zarówno aut przeznaczonych do naprawy, jak i wraków, które kwalifikują się już tylko do kasacji. W zakres prac rzeczoznawcy wchodzi też ocena, co było przyczyną awarii, o ile taka nastąpiła. Ponadto certyfikowani rzeczoznawcy weryfikują kosztorysy i kalkulacje napraw oraz ustalają, czy są one zrobione zgodnie ze stanem faktycznym.