Piece Harvia - niezawodność od fińskiego producenta

Piece Harvia – niezawodność od fińskiego producenta

Harvia to firma z tradycjami, która działa na rynku już od kilkudziesięciu lat. Jej siedziba znajduje się w Finlandii, a dokładniej w Muurame – obecnie w organizacji pracuje ponad 300 osób. Czym cechują się piece Harvia? Jakie zalety mają te innowacyjne urządzenia?

Doświadczenie i tradycje

Okazuje się, że Harvia jest oceniania w pierwszej kategorii AAA w Dun & Bradstreet (fińskiej klasyfikacji kredytowej) i bazuje na nowoczesnych piecach do saun, które odznaczają się doskonałą jakością wykonania. W dzisiejszych czasach firma jest znanym producentem pieców do saun na całym świecie, przy czym eksport produktów wykonywany jest do ponad 65 krajów. Wieloletnie doświadczenie i dbanie o dobro klienta sprawiają, że tworzone produkty opierają się na tradycjach i inwestycjach, które mają na względzie przyszłe działania. Przedsiębiorstwo stawia zatem na wdrażaniu nowych technologii, na badaniach oraz ciągłym rozwoju produktów. Tradycyjne piece do sauny wyróżniają się precyzją wykonania oraz stosowaniu najwyższej jakości materiałów.

Jak wybrać piec do sauny?

Tradycyjne piece na drewno od firmy Harvia

Piec jest w każdej saunie niezbędnym elementem wyposażenia, który ma za zadanie ogrzewać całe wnętrze. Sporym zainteresowaniem cieszą się tradycyjne piece do sauny Harvia, które rozgrzewają się do bardzo wysokich temperatur. Takie rozwiązanie sprawdzi się tam, gdzie nie ma możliwości podłączenia pieca do sieci elektrycznej. Wlot powietrza umieszczony zostaje przy podłodze, natomiast wylot w tym przypadku nie jest konieczny.

Elektryczne piece do saun Harvia

W nowoczesnych domowych saunach postawić możemy na elektryczne piece do sauny Harvia, które są tańsze i łatwiej się je montuje. Ponadto, koszt eksploatacji urządzenia jest niewysoki, natomiast obsługa pieca także jest bardzo prosta. Podkreślić należy, że piece elektryczne do sauny zamontujemy na ścianie lub na podłodze, przy czym te pierwsze zabierają mniej miejsca. Wybór zależy od własnych preferencji i oczekiwań, jednakże w każdym przypadku postawmy na jakość i precyzję wykonania, jaką dają piece Harvia.

Oprócz dobrania rodzaju pieca, pamiętajmy także o ustaleniu jego mocy, która dobrana zostaje do kubatury sauny. Domowe sauny zazwyczaj bazują na 1kW mocy na 1m3 kubatury. Sprzęt tego typu mający do 5 kW może mieć zasilanie jednofazowe, natomiast większe moce wymagają trójfazowego przyłącza, co warto mieć na względzie. Piece do sauny Harvia to innowacyjne urządzenia, które działają sprawnie i niezawodnie przez długi czas. Dzięki temu możemy oddać się relaksowi w saunie po ciężkim dniu pracy, korzystając z nowoczesnego sprzętu.