Łupek na ścianę - cena, zastosowanie, porady użytkowe

Łupek na ścianę – cena, zastosowanie, porady użytkowe

Wybór kamieni elewacyjnych w dzisiejszych czasach jest naprawdę bardzo szeroki, dlatego warto dobrze zastanowić się nad tym, z jakich rozwiązań konkretnie skorzystać we własnych domach. Ciekawym wyborem może okazać się łupek, który można z powodzeniem umieścić na ścianach, oczywiście przy pomocy fachowców, którzy zajmują się tym na co dzień.

Właściwości i zastosowanie

Łupek ma to do siebie, że posiada niezwykle ciekawą paletę barw, dzięki czemu jego zastosowanie w poszczególnych pomieszczeniach ma większy sens, od razu stają się one jaśniejsze i schludniejsze. Łupek jest łatwy w montażu, do tego nie jest zbyt drogi, w porównaniu z innymi kamieniami elewacyjnymi. Prezentuje się na ścianach efektownie, jest odporny na uszkodzenia, a atrakcyjna cena sprawia, że klienci coraz chętniej się do niego przekonują zwłaszcza, że można on znajdować się na ścianach przez wiele lat i nie zauważy się tego, że coś złego z nim się stało, bo do takich sytuacji dochodzić w tym przypadku nie powinno. Łupek można układać w różnych pomieszczeniach, ma bardzo szerokie zastosowanie, przede wszystkim świetnie sprawdza się w salonach, choć ludzie wykorzystują go również w sypialniach.

Cena

Jak już zostało wspomniane cena za łupek na ścianę jest bardzo korzystna dla zainteresowanych klientów, a poza tym jest to bardzo łatwo dostępny na polskim rynku materiał. Przy takim zakupie nie powinno się zapłacić więcej niż 50-60 zł za metr kwadratowy, choć może to być nieco wyższa kwota, jeśli klient zdecyduje się na kompleksowy montaż ze strony fachowca, np. z fugowaniem, aby całość zadowoliła go w stu procentach. Widać, że nie są to zbyt duże kwoty, ponieważ wartość niektórych kamieni elewacyjnych jest zdecydowanie wyższa, można za ich ułożenie zapłacić grubo ponad 100 zł za metr kwadratowy. Wiele zależy jednak od tego, jakie będzie miał wymiary łupek, na jaki wzór klient się zdecyduje, itd. Trzeba tą decyzję bardzo dokładnie przemyśleć. Więcej informacji na temat ceny za łupek na ścianę znajdziecie na stronie Banku Kamienia.

Łupek jako ogrzewanie podłogowe

Niektóre osoby decydują się na wykorzystanie bogatych zastosować łupka, ponieważ można go wykorzystać również jako ogrzewanie podłogowe, ale też jako okładzinę zewnętrzną, np. na ogrodzeniach. Jest bardzo odporny na negatywne działanie czynników atmosferycznych, które temu materiałowi wcale nie są straszne, dlatego klient na pewno będzie z niego bardzo zadowolony, gdziekolwiek znajdzie on zastosowanie. Jak widać stosować można go zarówno wewnątrz domu, jak i na jego zewnątrz, na ścianach oraz na podłogach, więc decyzja należy do klienta.