Koszt herbaty i kawy z internetowej hurtowni online

Koszt herbaty i kawy z internetowej hurtowni online

Kawa, herbata to bez wątpienia napoje, bez których ciężko wyobrazić sobie życie. Choć większość z nas kupuje je w sklepach typu Dino czy Biedronka, warto wiedzieć, że zamówić je można również w hurtowniach, bezpośrednio od producenta. Takie kawy i herbaty charakteryzują się zazwyczaj wyższą jakością, ale jaki jest ich koszt?

Od czego zależy koszt kawy i herbaty w hurtowni online?

To, ile kosztować będzie zakup produktu w hurtowni online zależy od kilku różnych czynników. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na gatunek i odmianę ziaren lub liści, jakie chcemy zakupić. W przypadku herbat – zdecydowanie najpopularniejsze są różne odmiany herbaty czarnej i za ten rodzaj zapłacimy najmniej. Na drugim biegunie są z kolei herbaty żółte – ten gatunek jest bowiem uważany za luksusowy, a zatem nawet za małe zamówienie. zapłacimy zdecydowanie najwięcej. Dość kosztowne są również herbaty kwitnące, natomiast jest to jednak dość specyficzny rodzaj herbaty, zamawiany raczej okazyjnie.

Oczywiście, rodzaj gatunku produktu nie jest jedyną ważną kwestią. Dużą rolę odgrywa rzecz jasna gramatura towaru, a także jakość liści herbaty lub ziaren kawy, z których wytworzona została mieszanka oraz kraj ich pochodzenia.

Ile kosztuje 100 gram herbaty w hurtowni online?

Przeanalizowaliśmy oferty sprzedaży różnych rodzajów herbat w hurtowniach online. Jak można się spodziewać, najmniej zapłacimy za herbaty czarne – 100 gram dobrej herbaty kosztuje średnio ok. 12 złotych. Jest to więcej, niż w sklepie, ale należy pamiętać, że same herbaty również są wyższej jakości. Na nieco wyższej półce cenowej znajdują się herbaty zielone oraz czerwone. W obu przypadkach za 100 gram liści do zaparzania zapłacimy około 15-17 złotych, w zależności od wybranego rodzaju herbaty. Herbata biała kosztuje około 20 złotych za 100 gram, a żółta – ok. 30. Ceny herbat owocowych i ziołowych kształtują się mniej więcej tak, jak herbat czarnych. Trudno jest ocenić, ile kosztuje 100 gram herbaty kwitnącej, ponieważ sprzedawana ona jest w kulkach. Za jedną sztukę należy zapłacić od 6 do nawet 15 złotych.

Ile kosztuje 100 gram kawy w hurtowni online?

W przypadku kawy o wiele trudniej znaleźć jest hurtownię, oferującą świeże ziarna własnej produkcji – być może ma to wpływ na wyższą cenę kawy w stosunku do herbaty. Zaznaczamy, że interesowały nas kawy ziarniste – ceny kaw mielonych mogą kształtować się nieco inaczej. Za 100 gram Arabiki i Robusty, czyli najpopularniejszych rodzajów kaw w naszym kraju należy zapłacić ok. 16-18 złotych. Nieco więcej będą nas kosztować mieszanki smakowe (np kawa z amaretto bądź chilli) – zapłacimy ok 20-25 złotych. Na podobnym poziomie kształtuje się cena kawy bezkofeinowej. Najdroższe za to są kawy zielone. 100 gram takiej wspomagającej odchudzanie kawy zielonej kosztuje z kolei 30-35 złotych.

Czytaj Więcej