Kolorowe skarpetki męskie największym trendem w modzie na rok 2019

Kolorowe skarpetki męskie największym trendem w modzie na rok 2019

Najczęściej niedoceniana w swojej kolorystyce i formie, część garderoby jaką są skarpetki, zyskuje coraz ważniejszą rolę w stylizacji. Jak się okazuje, skarpetki w modzie męskiej nie są jednak całkiem bez znaczenia, bo już w XVI wieku mężczyźni dumnie prezentowali, okalające stopy i łydki, kolorowe skarpety. W połowie XX wieku z kolei skarpety u mężczyzn stały się wyrazem buntu, przejawiania indywidualnego stylu, a u młodzieży polskiej, sposobem na sprzeciw wobec jednakowych mundurków szkolnych oraz klasyfikowania wszystkich według takich samych schematów. Czy dziś skarpety mają tak symboliczne znaczenie? Jakie grupy społeczne noszą znaczące dla pozostałych skarpety? Współcześnie, noszenie kolorowych skarpet związane jest z panująca modą, nie przekonaniami, a nadchodzący rok 2019 w modzie męskiej to królowanie kolorowych skarpetek.

Do czego nosić kolorowe skarpety?

Modny mężczyzna w 2019 roku obowiązkowo powinien zaopatrzyć swoją szafą w kilka par kolorowych skarpet. Mogą to być skarpety bez wzoru, jednolite, o nasyconej barwie lub skarpety w zabawne, zaskakujące wzory, postaci z kreskówek lub elementy przyrody. Tego typu skarpety odpowiednie będą do spodni, posiadających krój o zwężających się lekko nogawkach. Kolorowe skarpety będą wyglądały nonszalancko, gdy podwinięte zostaną nogawki do wysokości kostek. Jeansy, jako spodnie pasujące do wszystkich stylizacji u mężczyzn, nie zawiodą również pod kątem dopasowania do śmiesznych skarpetek. Często będziemy świadkami sytuacji, w których mężczyźni, ubrani w garnitury, będą prezentowali kolorowe skarpetki, wystające znad eleganckiego obuwia. Jeśli sytuacja pozwala, w 2019 r. będzie to naturalne zachowanie. Modne, kolorowe skarpetki do garnituru? Jak najbardziej, jednak nie zbyt grube. W wersji eleganckiej, do garnituru, zakłada się cienkie skarpetki. Wciąż trzymamy się zasady niezakładania skarpetek do sandałów, a jeśli wybieramy sportowe obuwie, dostosujemy kolorowe skarpetki.

Kolorowe skarpetki, najwyższa jakość

Wybierając modne, kolorowe skarpetki, przede wszystkim warto kierować się ich jakością. Jeśli kupimy skarpety z naturalnego materiału, umożliwiające oddychanie skórze, które nie odkształcają się i nie mechacą po pierwszym praniu, z pewnością docenimy nie tylko ich kolorystykę, ale i właściwości. Być w zgodzie z modą w nadchodzącym sezonie, to przede wszystkim nosić kolorowe skarpety do wszystkiego i prawie na każdą okazję (poza eleganckimi uroczystościami, kiedy nie wypada).