Jak wybrać najlepsze zasłony do salonu od strony południowej?

Jak wybrać najlepsze zasłony do salonu od strony południowej?

Zasłony w salonie są elementem dekoracyjnym. Dzięki nim pomieszczenie staje się przytulne i nastrojowe. Oprócz tego zapewniają domownikom prywatność. W zależnością od materiału, z którego zostały wykonane, powiększają lub pomniejszają optycznie wnętrze. Są też dobrym sposobem na regulowanie ilości promieni słonecznych, które mają wpadać do wnętrza. W przypadku mocno nasłonecznionych salonów od strony południowej, należy użyć grubszych zasłon. Takie zapewnią cień i ochronią wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem. Poniżej praktyczne wskazówki odnośnie tego, jak wybrać najlepszą tkaninę na zasłony w salonie.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru zasłon?

Zastanawiając się nad kupnem zasłon należy zwrócić uwagę na metraż danego salonu. Ozdoby okienne utrzymane w ciepłej kolorystyce będą sprawiały wrażenie, że pomieszczenie jest mniejsze. Natomiast zasłony w chłodnych tonach optycznie je powiększą. Zasłony w jednolitym, stonowanym kolorze sprawdzą się w każdym salonie. Można również zaszaleć i wybrać wzorzysty model, który z pewnością ożywi dany pokój. Podczas wyboru zasłon należy rozważyć też ich przeznaczenie. Od tego zależeć będzie wybór dostępnych rodzajów. Zasłony mogą być dekoracyjne, panelowe lub zaciemniające. W przypadku mocno nasłonecznionego salonu najlepiej sprawdzą się te ostatnie. Zasłony typu blackout powstrzymują wpadanie do wnętrza promieni słonecznych. Oprócz tego mają też zdolność częściowej termoizolacji. Aby mieć pewność, że zapewnią cień, warto wybrać te o grubym splocie. Gramatura 250 g/m2 charakteryzuje się niskim współczynnikiem przenikalności światła, który wskazany jest w nasłonecznionych miejscach. Dla własnej wygody lepiej wybierać materiał na zasłony, który szybko schnie oraz nie jest podatny na zagniecenia.

Najlepsze materiały na zasłony

Wybór odpowiedniego materiału na zasłony do salonu od strony południowej to duże wyzwanie. Poniżej kilka najpopularniejszych tkanin, które dobrze spełnią swoje funkcje.

Pierwszą z nich jest grupy aksamit. Jedna ze stron tego materiału pokryta jest meszkiem, który daje satynowe wykończenie. Druga strona to gładka podszewka. Dzięki zasłonom z aksamitu salon nabierze luksusowego charakteru.

Kolejna tkanina, z której wykonywane są zasłony do salonu to żakard. Z łatwością radzi sobie z blokowaniem promieni słonecznych. Jej splot z różnobarwnych przędz nadaje pomieszczeniu oryginalnego wyglądu. Ma dodatkową zaletę. Nie jest podatny na zagniecenia.

Od kilku sezonów niezwykle popularną tkaniną jest blackout. Dobrze zaciemnia pomieszczenie. Z tego powodu często stosowana jest do zasłon w pokojach hotelowych.

Innym, ciężkim materiałem jest tafta. Powstaje z naturalnego jedwabiu. Ze względu na śliską powierzchnię mieni się i szeleści.

Kliknij w link i zobacz ofertę internetowego sklepu “Świat Firan Zasłon”, który oferuje zasłony do każdego rodzaju salonu. Ponadto na stronie sklepu możesz zobaczyć przykładowe aranżację okien z użyciem zasłon.