Jak wybrać biuro rachunkowe? Sprawdź

Jak wybrać biuro rachunkowe? Sprawdź

Jak wybrać biuro rachunkowe? Już mówię

Mało który nowy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę z tego jak ważna jest umowa z dobry biurem rachunkowym. Już podczas rejestracji firmy musi wskazać gdzie przechowujesz dokumentacje księgową swojej firmy. To oznacza że rozmowę z biurem rachunkowym powinieneś rozpocząć dużo wcześniej. Nie tylko pomoże Ci to przy rejestracji w ten sposób będziesz mógł wybrać najlepsza formę prawną swojej działalności. Jak wybrać biuro rachunkowe? To nic trudnego.

Jednoosobowa firma może rozliczać się sama

Jeżeli jesteś sam a Twoja firma to jednoosobowa działalność gospodarcza to dobrym pomysłem jest rozliczanie się samemu. W ten prosty sposób możesz zaoszczędzić pieniądze które przeznaczyłbyś na biuro rachunkowe. Każdy doświadczony przedsiębiorca powiem wam że oszczędzanie pieniędzy na początku działalności to bardzo ważna sprawa. W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej nie jest to wcale trudne. Bardzo dużo informacji na ten temat znajdziesz w internecie. Oprócz poradników możesz także skorzystać z serwisów które oprócz wystawiania i katalogowania faktur oferują także możliwość odpłatnej konsultacji księgowej.

Pytania które warto zadać

Inna sprawa jest w przypadku kiedy Twoja firma to duża inwestycja. W tym przypadku przyda się pomoc profesjonalnego biura. Wybór tego odpowiedniego nie musi być trudny jeżeli zna się podstawy funkcjonowania tych firm. Przede wszystkim musisz wiedzieć o co pytać na spotkaniu. Po pierwsze dobrze jest sprawdzić czy biuro posiada Certyfikat Księgowy Ministra Finansów. Obecnie nie jest on potrzebny do prowadzenia takiej działalności. Jeżeli jednak biuro rachunkowe jest w posiadaniu owego certyfikatu jest to cenna informacja dla Ciebie. Dzięki temu wiesz że biuro istnieje na rynku od kilku dobrych lat. Drugie pytanie powinno dotyczyć ubezpieczenia OC. Jeżeli biuro posiada OC to znaczy że poważnie traktuje swoich klientów. OC jest ważne w pracy biura rachunkowe bowiem gdy coś pójdzie nie tak to podatnik czyli Ty odpowiadasz przed urzędem skarbowym. OC pozwala pokryć szkody które powstały. Ostatnia rzecz na którą powinieneś zwrócić uwagę to podejście do klienta. Dobrze jest współpracować z biurem które zna i rozumie swojego klienta.

Lokalne biuro rachunkowe

Warto pamiętać również o lokalizacji biura – wiele firm wybiera biura rachunkowe blisko siebie nie bez powodu. Skraca to dojazd pozwalając oszczędzić czas. Należy też pamiętać, że podatki płaci się regionalnie w Urzędach Skarbowych. Takie regionalne biuro rachunkowe często wizytując dzielnicowy US ma z nim dobre kontakty, co pozwala nie tylko na szybkie informacje o ewentualnych zaległościach lub problemach, ale również pozwoli często na szybsze załatwienie Twojej sprawy. Przykładem jest np. krakowskie Podgórze. Na ul. Wadowickiej 10 znajduję się Urząd Skarbowy Kraków Podgórze. Nie bez powodu w pobliżu znajdziemy wiele biur rachunkowych. Jakie je znaleźć? Najprościej wpisać w Google: agencja finansowa Kraków.