Czy opłaca się sprzedawać książki w internetowym skupie książek online?

Czy opłaca się sprzedawać książki w internetowym skupie książek online?

Wiele osób ma w swoim domu książki, które zabierają cenne miejsce – są dawno przeczytane i zbierają kurz na półce. Sprzedawanie pojedynczych tytułów i poszukiwanie osób zainteresowanych zakupem to jednak żmudna praca, dlatego wiele osób rezygnuje z dodawania ogłoszeń dotyczących sprzedaży książek. Ciekawą propozycją są skupy książek online – stanowią nowość idealną dla osób ceniących sobie wygodę.

Jakie książki można sprzedawać w internetowym skupie?

Internetowy skup książek Amicus (www.antykwariat-amicus.pl) przyjmuje praktycznie każdy rodzaj książek, o ile tylko jest na nie popyt (Nie wycenia książek online! Zlecenia realizuje na terenie Warszawy i bliskich okolic.). Największą popularnością cieszą się nowe tytuły, które po przeczytaniu często odkładamy na półkę. Takie książki można jednak sprzedać zyskując miejsce i pieniądze na zakup kolejnych tytułów. Wiele osób poszukuje również podręczników, książek historycznych, literatury obcojęzycznej czy książek podróżniczych. Skup internetowy może przyjąć zarówno nowe książki, jak i takie, które zostały wydane kilka czy kilkanaście lat temu. Wiele osób szuka “perełek” z ubiegłych dziesięcioleci. Ważne, by były książki kompletne i w dobrym stanie.

Jak sprzedawać poprzez skup internetowy?

W celu sprzedaży książek, do skupu należy przesłać informacje dotyczące posiadanych tytułów – roku ich wydania, numerów ISBN czy stanu. Najlepiej, jeśli do wiadomości zostaną dołączone zdjęcia. Na tej podstawie skup postara się zidentyfikować tytuły i dokonać szybkiej oceny, do której podchodzi się w sposób indywidualny. Jeśli obie strony dogadają się co do ceny, wystarczy tylko ustalić sposób przesłania książek do skupu – zwykle wykorzystuje się w tym celu usługi kurierskie.

Dlaczego warto korzystać ze skupu internetowego?

Skup internetowy pozwala na nowoczesną formę sprzedaży książek. Wykonanie zdjęć i opisanie stanu książek zajmuje znacznie mniej czasu niż dodawanie pojedynczych ogłoszeń dotyczących sprzedaży. Skup umożliwi pozbycie się zarówno pojedynczych tytułów, jak i całych kolekcji. Indywidualne podejście do oferty sprzedającego sprawia, że skupy internetowe oferują atrakcyjną wycenę i dobre ceny za odkupienie książek. Co ważne, tytułów które od dawna były nieużywane i zbierały kurz na półkach, można się pozbyć bez konieczności wychodzenia z domu – jest to ogromna wygoda dla zapracowanych osób, które chcą pozbyć się swoich książek. Z takiej opcji z chęcią korzystają osoby, które nie mają w swojej okolicy antykwariatów i skupów stacjonarnych. Wybierając skup internetowy mamy pewność, że pieniądze trafią na nasze konto już nawet w dniu dokonania sprzedaży.