Cena kamienia naturalnego

Cena kamienia naturalnego

Ułożenie płytek z kamienia naturalnego na ścianach we wnętrzu własnego domu to marzenie wielu osób. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, ile kosztuje konkretnie realizacja takiego projektu i czy daną osobę stać na taki wydatek. Dzięki temu dom może prezentować się od wewnątrz estetyczniej, jednak trzeba posiadać na ten temat szeroką wiedzę lub współpracować z doświadczonymi fachowcami, którzy będą w stanie w dobrej cenie ułożyć płytki z kamienia naturalnego na ścianach.

Zestawienie cen

Co prawda układanie płytek z kamienia naturalnego jest tańsze niż przy użyciu kamienia dekoracyjnego, jednak często oznacza to także niższą jakość produktu. Cena zależna jest przede wszystkim od tego, jakie wymiary płytek się wybierze. Im mniejsze one będą, tym mniej się za takie inwestycje zapłaci, co powinno być jak najbardziej zrozumiałe dla klientów. Oczywiście wpływ na cenę kamienia naturalnego ma też jego rodzaj, faktura, czy też wzory umieszczane na płytkach. Jak widać zależne jest to od wielu czynników, więc warto udać się najpierw do kilku sklepów budowlanych, wybrać interesujące klienta wzory oraz wymiary, a potem porównać sobie ich ceny w różnych sklepach.

Profesjonalny montaż

W okolicach Krakowa, ale też w okolicach wielu większych miast za takie rozwiązania powinno zapłacić się około 60-80 zł za metr kwadratowy. Nie są to aż tak duże kwoty, ponieważ biorąc pod uwagę kamień dekoracyjny zapłaci się dwa razy więcej, jednak dużo zależy od tego, jaka powierzchnia ma być pokryta takim kamieniem. Warto sobie to dokładnie przekalkulować, mając równocześnie na uwadze fakt, iż pozostaje również kwestia montażu takich płytek z kamienia naturalnego na ścianach. Nie każda osoba posiada odpowiednie umiejętności, aby zająć się tym samodzielnie i wykonać takie prace montażowe na zadowalającym poziomie. Czasami pozostaje więc poproszenie o pomoc sprawdzonych fachowców, a za takie prace wykończeniowe również trzeba zapłacić trochę pieniędzy, jednak efekty końcowe są wtedy zniewalające.