Aranżacja ścian z piaskowca

Aranżacja ścian z piaskowca

Piaskowiec to najchętniej wykorzystywany przez ludzi kamień na ścianach. Spowodowane jest to głównie jego niesamowitymi właściwościami oraz olbrzymią wytrzymałością, dlatego świetnie spisuje się głównie w salonach. Wykorzystanie takiego kamienia naturalnego jest możliwe jednak zarówno we wnętrzu mieszkań, jak i na ścianach zewnętrznych, więc wszystko zależne jest od preferencji klientów. Bardzo ważne jest jednak to, aby decydując się na skorzystanie z takiej opcji mieć świadomość tego, że piaskowiec świetnie prezentuje się przede wszystkim na jednej z kilku ścian, a nie na wszystkich. Wtedy nie będzie miało się wrażenia przesytu i obcowanie w takim pomieszczeniu będzie jak najbardziej przyjemne.

Dogodne ceny

Dobrą informacją dla zainteresowanych osób jest to, że inwestując w piaskowiec na własne ściany nie zapłaci się za niego zbyt dużych pieniędzy. Ceny za metr kwadratowy wahają się w granicach kilkudziesięciu złotych, zwykle jest to około 60-70 złotych. Istnieje na rynku wiele droższych kamieni naturalnych, z których można skorzystać aranżując wnętrza własnych mieszkań, więc ta opcja w opinii wielu osób oraz ekspertów jest jedną z najlepszych. Piaskowiec jest bardzo trwałym kamieniem naturalnym, a więc na jego żywotność nie będzie można narzekać. Na ścianach bez żadnych awarii technicznych może on przetrwać nawet kilkanaście lat, chociaż trzeba go pielęgnować, jednak co ważniejsze niełatwo ulega on poważniejszym zabrudzeniom. Solidność to cecha charakterystyczna piaskowca, dlatego zapotrzebowanie na takie elementy dekoracyjne we wnętrzach mieszkań jest coraz większe.

Piaskowa barwa

Jak sama nazwa wskazuje piaskowiec cechuje się również piaskową barwą, co na pewno bardzo spodoba się wszystkim zaproszonym gościom. Ma on też niepowtarzalną strukturę, można zastosować go również w innych pomieszczeniach, a więc nie tylko w salonach. W montażu również nie jest zbyt skomplikowanym materiałem budowlanym, dlatego fachowcy potrafią w bardzo szybkim tempie kłaść płytki z piaskowca na ścianach w sposób niezwykle precyzyjny. Jest to także materiał dość plastyczny, więc prezentuje się na ścianach nie tylko estetycznie, ale ma się wrażenie jakby ściana przybrała wypukły kształt, jest to naprawdę ciekawe zjawisko zwłaszcza dla osób starszych, ale też dla dzieci. Płytki z piaskowca najlepiej jest czyścić specjalną myjką, która stworzona została właśnie do takich czynności, wtedy ma się pewność tego, że się ich nie zetrze i w dalszym ciągu będą mogły zachwycać gości swoją atrakcyjnością.

Gdzie kupić piaskowiec na ścianę?

  • Bankkamienia. eu – Bank Kamienia Spółka z o.o. tel. 505 891 926, 791 502 092, e-mail: [email protected] podstrona piaskowca na ścianę
  • kopalnia HERMES, STRYKOWSKA 31 95-001 KĘBLINY
  • PPU Kamieniarstwo Pawlik, Grabowie 3 97-525 Wielgomłyny
  • Stoneland, Kłodzka 12 55-040 Bielany Wrocławskie